אלמוג לאופר

היי, אני אלמוג לאופר משרת כקצין חיזוי במערך הבקרה של חיל האויר (מתנדב). בגיל 12 החבר'ה בשיכבה החליפו לי את השם לשם שמלווה אותי עד היום "פינגווין". זו היתה האסוציאציה שלהם כשראו את ההליכה הייחודית שלי.בזכות ה"פנגווין" התחלתי בירור אורטופדי כשהמלצת הקצב האורטופד הייתה לשלוח אותי לשלוש ניתוחים בכל רגל, שבסופם הוא סבר שאוכל לרוץ מרתון. דקה לפני שסכין הקצבים הונפה רופא הילדים שלי שם לב שכשהוא דופק לי על הרגל עם פטיש כדי להפיק ריפלקס, במקום לקבל בעיטה הוא בעט אותי לבדיקת EMG. תוצאות הEMG היו ברורות CMT. בשלב הזה עוד לא ידעתי מה האותיות האלו אומרות ולא ידעתי שלעתיד הם יהיו חלק מתעודת הזהות שלי.

הפעם הבאה בה נתקלתי בעניין הזה הייתה בצו ראשון שם הצבא בישר לי שישמח לשחרר אותי משרות החובה. הבשורה גרמה לאבי להחוויר. אבא שהיום רס"ן במיל' וכתחביב יוצא למילואים, הרגיש שזה כישלון אישי. ופה בעצם הבנתי שיש בעייה אמיתית...

היום אני מתמודד בעזרת הומור שחור וסדי טורבומד, יש לי חולשה גם בידיים. למורת רוחה של אמא שלי עיקר הספורט שאני עושה זה להיראות עסוק כשהיא רואה אותי צופה בטלוויזיה.

עוד שמונה חודשים אני משתחרר מהצבא ומתכנן את הטיול הגדול ואת החיים שאחרי. משתדל לא לתת לCMT למנוע ממני לעשות דברים אבל לא מתבייש להשתמש בו כתרוץ כדי להימנע ממשימות מבאסות כי בתכלס, החיים זה כמו קפה, אם זה לא מר זה לא זה.

מגדלור של השראה

סיפורי מתמודדים עם CMT